co-grozi-za-wyrzucenie-lokatora-2022

Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania w 2022 roku?

Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania w 2022 roku?

co-grozi-za-wyrzucenie-lokatora-2022

Ile razy słyszeliśmy o problematycznych lokatorach? Właściciele mają często nie lada orzech do zgryzienia, gdyż lokatorów chroni Ustawa o prawie lokatorów i jak się okazuje w praktyce, nie tak łatwo wyrzucić problematyczne osoby na bruk. Co więc zrobić w sytuacji, gdy naprawdę ma się dość najemców Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania?, którzy zamieszkują nasze mieszkanie lub dom? Poniżej kilka sprawdzonych rad.

Warto przeczytać Jak inwestować w nieruchomości przez crowdfunding

Problematyczny lokator – jak sobie z nim poradzić?

Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania w 2022 roku? Czasami, już po pierwszym miesiącu od wynajęcia mieszkania, dochodzą słuchy do właścicieli, iż osoby, które tam zamieszkały sprawiają wiele kłopotów. Studenci, którzy piją i imprezują do późnych godzin nocnych, młode małżeństwa, które kłócą się i nie zważają na innych mieszkańców, rodziny zalegające z czynszem i rachunkami przez wiele miesięcy. Co można zrobić w takiej sytuacji, gdy osoby, które podpisywały z nami umowę okazały się nierzetelne? Warto działać, jak najszybciej, by uniknąć konfliktów ze strony sąsiadów oraz zadłużenia lokalu. Na początek poleca się odwiedzenie wynajmowanego mieszkania lub domu (wraz z osobą trzecią), oczywiście po uprzednim powiadomieniu najemcy.
Zdarza się tak, iż najemcom wystarcza reprymenda. Warto być stanowczym i konsekwentnym podczas takiej rozmowy. Dobrze jest także szczegółowo poinformować najemcę o konsekwencjach, które mogą go spotkać, gdy nie zmieni postępowania. Gdy najemca dowie się, iż wynajmujący rozważa jego wyrzucenie, być może zmieni swoje postępowanie. Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania?

Gdy rozmowa nie zadziałała – co dalej?

Jeżeli lokator dalej nie płaci czynszu lub, gdy inni mieszkańcy narzekają na jego zachowanie w mieszkaniu, które jest dość uciążliwe, warto podjąć bardziej radykalne kroki. Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania? Tak, jednak w praktyce nie jest to takie łatwe i szybkie jakby się mogło wydawać. Prawo chroni bowiem interesy lokatorów (szczególnie kobiet z dziećmi, które nie mają gdzie zamieszkać). W okresie zimowym sądy również nie chcą wszczynać eksmisji, z obawy, iż najemcy pozostaną bez dachu nad głową. Jednak trzeba pamiętać o tym, iż właściciel mieszkania posiadający takiego uciążliwego lokatora również może spotkać się z wieloma negatywnymi skutkami (jak choćby zadłużenie mieszkania).

Może cię zainteresować Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania? czy to jest legalne?

W takim przypadku warto skontaktować się z policją i opisać swoją sytuację. Gdy właściciel mieszkania wraz ze świadkami opiszą niestosowne zachowanie lokatorów, policja na pewno szybko odwiedzi takiego najemcę, by wyjaśnić sprawę. Tego typu interwencja może przyczynić się do zmiany zachowania lokatorów. Jednak, gdy trafiło się na oszustów, którzy kompletnie czują się bezkarni wobec prawa, nawet policja może nie pomóc. Wówczas pozostaje sądowne egzekwowanie wyrzucenia takiego lokatora z mieszkania. Jeżeli najemca posiada stosowne dokumenty i odpowiednio sformułowaną umowę, nie powinno być problemu z szybkim zakończeniem sprawy. Co grozi za wyrzucenie lokatora z mieszkania z dnia na dzień bez odpowiedniej procedury? W tym przypadku wynajmujący może mieć liczne problemy z prawem. Warto więc postępować krok po kroku zgodnie z powyższymi wskazówkami.

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

ZADZWOŃ