co-to-jest-crowdfunding-nieruchomosciowy

Jak inwestować w nieruchomości przez crowdfunding

Crowdfunding nieruchomościowy jest fantastycznym sposobem na inwestowanie kapitału. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać z informacjami związanymi ze sposobami inwestowania w nieruchomości przez crowdfunding nieruchomościowy.

co-to-jest-crowdfunding-nieruchomosciowy

Czym jest crowdfunding nieruchomościowy?

Warto przeczytać Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Czy skup mieszkań jest szybszy niż samodzielna sprzedaż?

Crowdfunding to działania w bezpośredni sposób związane z inwestowaniem w nieruchomości. W przypadku realizacji projektów inwestycyjnych wymagana jest odpowiednia ilość kapitału. Natomiast crowdfunding nieruchomościowy stanowi fantastyczną alternatywę dotyczącą sposobów finansowania niezbędnego kapitału. Dzięki połączeniu sił kilku inwestorów możliwe jest szybsze zgromadzenie wymaganego kapitału, a także szybsza oraz sprawniejsza realizacja inwestycji. Po zakończeniu projektu deweloper dzieli się zyskami wraz z inwestorami, którzy wzięli udział w danym przedsięwzięciu. Jest to zdecydowana zaleta takiego rozwiązania.

Formy crowdfundingu

W obecnych czasach inwestorzy mogą mieć do czynienia z dość zróżnicowanymi formami crowdfundingu. Jednak najczęściej są wykorzystywane dwie spośród nich. Wśród nich wyróżnia się następujące warianty:
crowdfunding udziałowy, w którym inwestorzy nabywają prawa udziałowe spółki dzięki przekazanemu kapitałowi, a same zyski przekazywane są inwestorom w formie dywidend,
crowdfunding pożyczkowy, w którym inwestorzy udzielają pożyczek deweloperom w celu zrealizowania określonego projektu; w tym przypadku czas trwania projektu i zysk, jaki można z niego osiągnąć, jest z góry określony.

Informacje o inwestycjach

Wiele osób zastanawia się, gdzie dokładnie można znaleźć informacje na temat inwestycji w bezpośredni sposób związanych z crowdfundingiem nieruchomościowym. Takie działania jak wycena nieruchomości oraz skup nieruchomości odbywają się na specjalnych platformach, które są przeznaczone do realizacji działań związanych z tym sposobem inwestowania w nieruchomości. W Polsce funkcjonuje dość wiele platform tego rodzaju. Wśród nich można przede wszystkim wyróżnić Crowd Real Estate, a także Social Estate, które skupiają wielu inwestorów.

W co można inwestować?

Może cię zainteresować Czy mając udziały w mieszkaniu możemy sprzedać je bez zgody współwłaściciela?

Działania związane z crowdfundingiem nieruchomościowym dotyczą dość zróżnicowanych sposobów inwestowania. Jednak w obecnych czasach inwestorzy najczęściej decydują się na branie udziału w projektach dotyczących budynków mieszkalnych na wynajem, takich jak domy lub mieszkania. Oprócz tego częstym celem działań crowdfundingowych są również lokale komercyjne przeznaczone na wynajem, a także inne punkty usługowe oraz zabytkowe kamienice. Dzięki tak szerokim możliwościom każdy inwestor może wziąć udział w projekcie, który będzie według niego najbardziej opłacalny.

Dla kogo crowdfunding?

Crowdfunding nieruchomościowy to doskonała forma inwestowania grupowego, dzięki której możliwe jest uzyskanie sporych zysków. Dotyczy ona przede wszystkim osób, które nie mają zgromadzonej odpowiedniej ilości środków finansowych, aby móc inwestować w duże inwestycje w sposób samodzielny. Dodatkowo crowdfunding idealnie sprawdzi się również w przypadku osób, które mają do dyspozycji większą ilość kapitału i pragną go wykorzystać poprzez inwestowanie grupowe i zmniejszają tym sposobem ryzyko inwestycji.

Akty prawne

Przez wiele lat w Polsce i Unii Europejskiej nie istniały przepisy, które by regulowały rynek usług związanych z crowdfundingiem. Jednak w 2021 roku przyjęto Rozporządzenie ECSP, które w bezpośredni sposób odnosi się do dostawców usług finansowania społecznościowego. Ten akt prawny ma obowiązywać od listopada 2021 roku i jego głównym celem jest ujednolicenie przepisów, które obowiązują w kwestiach związanych z crowdfundingiem. Dzięki temu interesy inwestorów będą w odpowiedni sposób zabezpieczone i zmniejszy się ryzyko brania udziału w poszczególnych inwestycjach. W rozporządzeniu można między innymi znaleźć obowiązek posiadania zezwolenia na realizowanie działalności związanej z crowdfundingiem.

Jak zostać inwestorem?

Wiele osób zastanawia się, jak można zostać inwestorem w ramach działań crowdfundingu nieruchomościowego. Przede wszystkim należy wybrać platformę crowdfundingową, a także zapoznać się z poszczególnymi jej elementami. Następnie należy wybrać rodzaj crowdfundingu, w jaki planuje się zainwestować, ponieważ można wybierać spośród crowdfundingu udziałowego lub pożyczkowego. Kolejnym etapem jest wybranie konkretnego projektu, w jakim planuje się wziąć udział, oraz podpisanie stosownych umów. Po podpisaniu umów inwestor ma możliwość śledzenia postępów w realizacji projektu.

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

ZADZWOŃ