szybka-sprzedaz-mieszkania-2021

Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Czy skup mieszkań jest szybszy niż samodzielna sprzedaż?

szybka-sprzedaz-mieszkania-2021

Nie masz czasu aby samodzielnie próbować sprzedać mieszkanie lub dom? Obawiasz się że zajmie ci to zbyt wiele czasu, który mógłbyś przeznaczyć na pracę lub dla rodziny? Wychodzisz z dobrego założenia. Niestety dziś sprzedaż domu lub mieszkania nie jest tym samym co dawniej. Oprócz tego że będziesz musiał prezentować przedmiotową nieruchomość, odpowiadać na liczne dotyczące jej pytania, to również zmuszony będziesz poświęcać swój czas i dojeżdżać na miejsce celem prezentacji nieruchomości. Po kilki takich spotkaniach możesz tracić cierpliwość i zdecydować, że łatwiej i szybciej było wybrać skup nieruchomości za gotówkę. W ten sposób możesz uniknąć wielu problemów i komplikacji.

Warto przeczytać Czy mając udziały w mieszkaniu możemy sprzedać je bez zgody współwłaściciela?

Jak działa skup nieruchomości że transakcje są szybciej realizowane?

Na pewno wielu z was chce się dowiedzieć, w jaki sposób przebiega sprzedaż nieruchomości skupowi, że transakcje tak szybko i sprawnie są realizowane. To prostsze niż się wydaje. Sekret tkwi w tym, że firmy tego typu posiadają własny, duży kapitał obrotowy. Pieniądze te są przeznaczone wyłącznie na zakup nieruchomości, celem ich późniejszej sprzedaży. Brak potrzeby korzystania z kredytów bankowych, bardzo dobra znajomość całej procedury sprzedaży mieszkania, a w końcu fachowa pomoc i doradztwo, którą takie firmy mogą udzielić drugiej stronie. Sprzedaż domu firmie lub osobie, która ma z tym do czynienia od dawna jest znacznie szybsza i przyjemniejsza, ponieważ wszystkie wątpliwości można wyjaśnić w zarodku.

Rzetelna wycena przyspiesza sprzedaż domu?

Za ile wystawić swój dom czy mieszkanie na sprzedaż? Zdecydowana większość osób prywatnych ceny wywoławcze ustala „z głowy”, sugerując się innymi ogłoszeniami, swoją wiedzą i przekonaniami. Wiele z tych osób wychodzi z założenia, że lepiej dać wygórowaną cenę, a następnie systematycznie ją obniżać, aż do czasu sprzedaży. Nie jest to prawdą w 100%. Klienci, którzy widzą anonse o sprzedaż mieszkania od kilku miesięcy, nie zwracają już na niego uwagi. Traktują je jako nieaktualne lub zakładają że skoro sprzedaż nieruchomości nie powiodła się przez tak długi czas, to jest z nią coś nie tak. Omijają ją zatem z daleka. Aby takiego błędu nie popełnić, warto zamówić wycenę rzeczoznawcy. Kosztuje ona kilkaset złotych i pozwala precyzyjnie poznać aktualną wartość swojego domu lub mieszkania. Alternatywą dla rzeczoznawcy będzie wycena przygotowana przez skup nieruchomości. Są to firmy, które komercyjnie zajmują się skupem domów, mieszkań i działek na terenie całego kraju. Płacą za nie gotówką i sprzedają z zyskiem. Aby poznać taką ofertę cenową za skup mieszkań, nie musisz składać żadnych deklaracji ani obietnic. Jeśli cena będzie dla ciebie mało atrakcyjna, po prostu nie przyjmiesz tej oferty.

Skup mieszkań w złym stanie gwarantuje sprzedaż od ręki?

Klienci najczęściej nie chcą kupować nieruchomości, które wymagają remontu generalnego. Po pierwsze trudno oszacować jego koszty, po drugie trzeba znaleźć sprawdzonych wykonawców, po trzecie trzeba znaleźć na to wszystko czas. Inaczej wygląda sprawa, kiedy sprzedajemy nieruchomość i zgłasza się do nas skup mieszkań. Jest to firma, która w ten sposób zarabia. Aby przedstawić korzystną dla klienta ofertę, musi mu zaoferować coś innego niż pozostali. Dlatego za takie transakcje płaci gotówką, co już jest mocnym argumentem by wybrać ich propozycję. Firmy oferujące skup domów nie kupują ich po to, aby samemu w nich mieszkać. Ich celem jest wykonanie remontu i sprzedaż lub nawet wyburzenie i sprzedaż czystej działki pod inne cele inwestycyjny. Jeśli czeka cię zatem sprzedaż mieszkania w kiepskim stanie, nie musisz się tym przejmować. W pierwszej kolejności dowiedz się jaką kwotę może ci zapewnić skup domów za gotówkę i następnie przeanalizuj wszystkie warianty, wybierając najlepszy.

Może cię zainteresować Czy sprzedaż mieszkania opłaca się bardziej niż wynajem mieszkania?

Sprzedaż mieszkania z lokatorem – czy skup nieruchomości może pomóc?

Z jakimi trudnościami muszą się mierzyć właściciele domów i mieszkań, którzy chcą je sprzedać? Jedna z najtrudniejszych rzeczy to sprzedaż nieruchomości z lokatorami. Jest to poważny problem, który trudno rozwiązać. Przykładowo jeśli jesteś właścicielem kamienicy, w której wynajmujesz mieszkania, możesz budynek sprzedać pustym, po wcześniejszym rozwiązaniu umów najmu. Możesz to również zrobić wraz z lokatorami. Tej drugiej opcji obawia się większość inwestorów i nie bez powodu. Lokatorzy w budynku mogą utrudniać wykonanie zaplanowanych prac remontowych, dlatego szanse na taką sprzedaż mieszkania są niskie. Światełkiem w tunelu jest skup domów za gotówkę. Firmy, które się tym zajmują nie mają obaw aby kupować nieruchomości z lokatorami. Dla nich jest to szansa na transakcję w korzystnej cenie, co zwiększa szanse na duży zysk. Dla ciebie jest to natomiast okazja do uwolnienia się od ciężkiego problemu, który mogli stwarzać dotychczasowi najemcy. Pieniądze za taki skup domów otrzymasz w gotówce do ręki, a cały ciężar związany z lokatorami spadnie na nowego właściciela. Co więcej, lokatorzy i najemcy nie muszą nic wiedzieć o planowanej sprzedaży, a tym bardziej wyrażać na nią zgody – nie są stroną w tej transakcji.

Czy warto podnosić standard mieszkania, aby przyspieszyć sprzedaż nieruchomości?

Jest to pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ każdy klient ma różne potrzeby. Część z nich woli samodzielnie wykonać potrzebne prace remontowe, wykańczając mieszkanie pod swój gust. Inni natomiast szukają tzw. gotowców, do których mogą wprowadzić się i od razu zamieszkać w nich lub przeznaczyć na wynajem. Teraz decyzja zależy od ciebie. Od czego można ją uzależnić? Na przykład od tego jakim budżetem dysponujesz i jaką wartość przedstawia nieruchomość przed remontem. Jeśli skup mieszkań zaoferował ci kwotę, która ci odpowiada, nie ma potrzeby wkładania pieniędzy w remont. Natomiast jeśli otrzymana wycena nie satysfakcjonuje cię i szukasz pomysłu aby zarobić na sprzedaży więcej, to podwyższenie standardu jest dobrą opcją. Możesz to zrobić samodzielnie, część prac wykonując we własnym zakresie. Możesz również zlecić to firmie, przy czym oznaczać to będzie większy wydatek.

Czy skup mieszkań pomaga usunąć wady prawne mieszkania?

Określenie wady prawne słusznie budzi negatywne emocje. Szczególnie w odniesieniu do nieruchomości. Wadą prawną może być wybudowanie domu bez pozwolenia, nie oddanie go do użytkowania, błędy formalne w pozwoleniach, a w końcu niezgodność właścicieli ze stanem faktycznym. Zdecydowana większość wad prawnych może zostać naprawionych, ale to wymaga czasu i zaangażowania, mocno opóźniając sprzedaż nieruchomości. Jeśli obawiasz się że podobna sytuacja może mieć miejsce w twoim przypadku i szukasz pomocy, udzielić jej może komercyjny skup domów za gotówkę. Firmy tego typu współpracują z wieloma prawnikami, radcami prawnymi oraz specjalistami, którzy zapewniają kompleksową pomoc w rozwiązaniu najtrudniejszych przypadków – zazwyczaj bezpłatnie, w ramach współpracy w celu finalizowania transakcji.

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

ZADZWOŃ