jak szybko sprzedać mieszkanie

Jak szybko sprzedać mieszkanie – pierwsze kroki

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Bywają momenty w życiu, kiedy chcemy lub musimy pozbyć się nieruchomości na rynku wtórnym. Niektórzy otrzymali lokal w spadku, natomiast inni przenoszą się do innego miasta lub mniejszego mieszkania. Znaczna większość osób chcących dowiedzieć się, jak szybko sprzedać mieszkanie, to ludzie w trudnej sytuacji życiowej np. mający kłopoty finansowe lub wyjeżdżający za chwilę za granicę. Potrzebują jak najszybciej uzyskać środki pieniężne na pokrycie długów lub kosztów życia w innej lokalizacji. To oni właśnie są skłonni obniżyć cenę za korzyść uzyskania pieniędzy niemal natychmiast.

Sprzedając mieszkanie, mamy na celu jak najwięcej zarobić na transakcji. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy najważniejszym kryterium jest czas. Szybka sprzedaż mieszkania nie jest prostą sprawą, ponieważ rynek wtórny rządzi się bardzo specyficznymi prawami. Jest to jedno z najtrudniejszych wyzwań majątkowych z jakimi przychodzi nam się zmierzyć, gdyż jest to jeden z głównych składników życiowego dorobku.

Aby odpowiednio wycenić mieszkanie, trzeba realnie ocenić jego standard. Osoby mieszkające przez wiele lat pod jednym adresem później mają duży problem z poprawnym oszacowaniem ceny. Następnie warto zapoznać się w jakich cenach sprzedawane są podobne mieszkania w naszej okolicy. Gdy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności lepiej zostawić wycenę profesjonaliście. Dzięki temu można uniknąć przeszacowania wartości lokalu.

Samodzielna sprzedaż – przygotowanie mieszkania

Przyszykowanie mieszkania do sprzedaży wymaga kilku istotnych zabiegów oraz gruntowego wysprzątania. Chodzi tu przede wszystkim na podniesieniu walorów estetycznych mieszkania przy minimalizacji kosztów takiego zabiegu

Zadbaj o porządek

Posprzątaj mieszkanie, niech Twoja nieruchomość lśni czystością. Pomyj podłogi, powycieraj kurze, nie zapomnij o każdym kącie. Usuń wszystkie osobiste zdjęcia oraz pamiątki, pozwoli to potencjalnemu nabywcy wyobrazić sobie, że to jest to mieszkanie na które czekał. Pod tym względem nie warto odwracać uwagi od samego mieszkania, ponieważ wszelkie bibeloty mogą okazać się mało atrakcyjne dla kupującego.

Zamiast tego, lepiej skupić się na niewielkich usprawnieniach i ociepleniu wizerunku mieszkania. W tym przypadku istotne będą kolory, najlepiej o ciepłej tonacji, które sprawiają, że mieszkanie jest bardziej klimatyczne. Warto pomyśleć również nad małymi dodatkami typu: ozdobne poduszeczki na kanapę, wazon ze świeżymi kwiatami oraz świece zapachowe. Dobrze jest wpuścić do pomieszczeń jak najwięcej światła, które sprawi, że mieszkanie wydaje się czyste i przytulne. Zadbaj o przestrzeń usuwając niepotrzebne meble, a pozostałe poustawiaj tak, aby były jak najbliżej ścian. Nie zapomnij o łazience i kuchni, wbrew pozorom to bardzo istotne pomieszczenia, na które kupujący zwraca szczególną uwagę. Tu warto pomyśleć o odświeżeniu starych fug kafelkowych, umieszczeniu nowych ręczników, zasłony prysznicowej, ewentualnej wymianie szafek.

Wszystkie te zabiegi sprawią, że mieszkanie nabierze blasku i będzie przyjazne podczas oględzin przez przyszłego nabywcę.

HOME STAGING – profesjonalna pomoc w przygotowaniu mieszkania

W Polsce już od dawna funkcjonują specjaliści świadczący tego typu usługi w sposób fachowy, co wówczas określane jest jako „home staging”. Jest to ciekawa opcja, ponieważ udowodniono, że istotnie skraca (nawet o połowę) czas poszukiwania nabywcy lokum, a co nie mniej istotne, podnosi wartość nieruchomości w stopniu pozwalającym uzyskać cenę transakcyjną wyższą przeciętnie o 10 proc.

Na czym polega Home Staging?

Przede wszystkim chodzi o odświeżenie mieszkania przez pomalowanie ścian i sufitów zazwyczaj w kolorze neutralnej bieli, uzupełnienie wszelkich ubytków ścian czy podłóg, usunięcie wszelkich usterek, wymianę oświetlenia, zasłon, czy przemeblowanie połączone z ewentualną zmianą aranżacji i poprawą funkcjonalności. W sumie po udanym home stagingu mieszkanie powinno wzbudzać u większości oglądających je potencjalnych nabywców zainteresowanie, które u któregoś z kolei raczej prędzej niż później zaowocuje propozycją transakcji.

Zrób dobrej jakości zdjęcia

Chcąc sprzedać szybko mieszkanie musimy zadbać o jak najlepszy wizerunek, dlatego wykonanie profesjonalnych zdjęć jest bardzo istotne dla zrobienia jak najlepszego wrażenia przed potencjalnym klientem.

Do wykonania dobrego zdjęcia warto wybrać słoneczny dzień, który sprawi, że mieszkanie będzie optycznie większe i bardziej świeższe. Umiejętne operowanie światłem pozwala na zbudowanie pozytywnego nastroju w pomieszczeniach. Aby zdjęcia wyszły idealnie należy odpowiednio przygotować wszystkie pomieszczenia, uporządkowując je oraz pozbywając się niepotrzebnych rzeczy. Wiadomo, że pierwszy efekt jest najważniejszy. Przyszły nabywca widząc ładne fotografie, znacznie chętniej zajrzy do ogłoszenia i zapozna się z ofertą. Należy pamiętać, że nawet najpiękniejsze mieszkanie może stracić swój urok, gdy ukaże się je na nieestetycznych i prześwietlonych zdjęciach.

Warto przeczytać Jakie są szanse na sprzedaż zadłużonego mieszkania?

Jeżeli nie mamy dobrego aparatu oraz wizji jak takie zdjęcie powinno wyglądać warto skorzystać z usługi profesjonalnego fotografa. Będzie on patrzył na nasze mieszkanie jak potencjalny kupujący. Zrozumie, jakie są mocne strony i będzie umiał je podkreślić i złagodzić jednocześnie wady. Pierwsze wrażenie kupującego powstaje, gdy ogląda zdjęcia danego mieszkania. Więc zadbaj, aby było jak najlepsze.

Zadbaj o odpowiedni opis oferty sprzedażowej

Kiedy mamy już przygotowane mieszkanie, ustaloną wstępną cenę to kolejnym ważnym krokiem jest przygotowanie ogłoszenia. Przy konstruowaniu ogłoszenia, które będzie się wyróżniało na tle innych ofert musisz wykazać się kreatywnością co sprawi, że wiele osób chętnie obejrzy całą ofertę i skontaktuje się z Tobą.

Zatem co powinno znaleźć się w ofercie sprzedażowej?

Aby szybko sprzedać mieszkanie Twoja oferta musi zachęcać pod każdym względem. Opis powinien zawierać m.in. szczegółowe informacje na temat samego mieszkania oraz budownictwa i okolicy – jest to klucz do sukcesu. Dodatkowym jego atutem z pewnością będą dołączone zdjęcia, ponieważ każda osoba czytająca ogłoszenie zaczyna od przeglądania zamieszczonych w nim zdjęć. Kolejnym ważnym krokiem jest cena mieszkania. Jest to bardzo istotny element, gdyż nawet najlepiej przygotowana oferta nie sprzeda się szybko, jeżeli jej wartość będzie przeszacowana. Warto w takiej sytuacji zrobić szybką analizę rynku i ustalając cenę zadbaj o to, aby stanowiła ona wartość rynkową lub była poniżej tej wartości. Najczęściej w ofercie podajemy wyższą cenę mieszkania, aby klient mógł coś utargować. Jednak nie jest to dobry pomysł, ponieważ w gronie Twoich klientów są osoby, które nie potrafią negocjować co sprawia, że automatycznie tracimy klientów, dzięki którym mógłbyś szybko sprzedać mieszkanie. Kiedy uda Ci się trafnie określić cenę wywoławczą, ograniczysz negocjacje do symbolicznej kwoty.

Na koniec umieszczamy ogłoszenie w internecie. Jest to miejsce, w którym porusza się spora rzesza ludzi chętna nabycia swojej wymarzonej nieruchomości. Internetowa giełda nieruchomości lub inne strony poświęcone inwestycjom nieruchomościami to odpowiednie miejsce do zareklamowania się.

Firmy kupujące mieszkania za gotówkę

Agencja Nieruchomości – szybka sprzedaż

Jeżeli nie masz czasu lub nie wiesz co zrobić, aby korzystnie sprzedać mieszkanie, warto skorzystać z usług biura lub agencji nieruchomości. Warto jednak pamiętać, że za taką usługę trzeba zapłacić. Ceny bywają różne, zależy to w dużej mierze od zakresu działań konkretnej firmy. Najczęściej jest to niewielki procent od ceny sprzedaży mieszkania lub stała kwota. Agencja nieruchomości pomoże Ci uporać się z wszystkimi dokumentami, zgodami i pozwoleniami. Wykona profesjonalne zdjęcia nieruchomości oraz wystawi wiele ogłoszeń na różnych portalach. Cała transakcja będzie przeprowadzona na tyle szybko, że od momentu zgłoszenia się z ofertą sprzedaży nieruchomości po przelew na nasze konto mija tylko do dwóch tygodni. Nawet jeśli termin ten miałby się trochę wydłużyć to i tak jest to niesamowicie szybka ścieżka w porównaniu z opcją korzystania z pośrednika lub próbami samodzielnej sprzedaży. Tak więc, skorzystanie z usług agencji nieruchomości jest nie tylko wygodne, ale również zwiększa bezpieczeństwo.

Wybierając skup mieszkań za gotówkę opinie naszych klientów będą bardzo pomocne, aby zdecydować się na współpracę z naszą firmą Maxi Nieruchomości.

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

ZADZWOŃ