skup-czy-agencja-nieruchomosci-2020

W jaki sposób odróżnić skup nieruchomości od agencji nieruchomości?

skup-czy-agencja-nieruchomosci-2020

Osoby mające zamiar wykonać transakcję związaną ze swoją nieruchomością, często zastanawiają się, czy skup nieruchomości jest tym samym co agencja nieruchomości? Poniżej pomożemy rozwiązać ten dylemat.

Otóż, skup nieruchomości i agencja nieruchomości choć wydawać by się mogło, że to identyczne firmy to jednak różnice między działalnością prowadzoną przez te podmioty są duże. Na pewno skup nieruchomości ma wyższość nad prowadzeniem działalności w postaci agencji ze względu na profity dla klienta-sprzedającego np. dom. Przewaga wynikają m.in. z tego, że sprzedający nieruchomość kontaktuje się wprost z osobą decyzyjną a nie z pracobiorcą firmy. Ponadto, osoba decyzyjna po ustaleniu ceny nieruchomości ze stroną sprzedającą spotka się osobiście z kupującym u notariusza w celu podpisania transakcji. Ponadto posiadacz skupu nieruchomości dysponuje osobistymi środkami finansowymi bez potrzeby oczekiwania na kredyt dlatego może ustanowić transakcję niezwłocznie. Agencję z kolei od skupu nieruchomości warszawa wyróżnia to, że osoba zatrudniona w agencji zawiera ze sprzedawcą kontrakt pośrednictwa, często umowę na wyłączność i wypatruje odpowiedniego zainteresowanego, który zdecyduje się zakupić oferowaną nieruchomość po ustalonej cenie.

Na czym polega różnica między skupem nieruchomości, a agencją nieruchomości?

Najważniejszą informacją dotyczącą skupu nieruchomości jest to, że dokonuje zakupu  mieszkań, domów i działek tylko na własny użytek w celu zarobkowym, bądź na wynajem lub w innym prywatnym celu. Jeżeli chodzi o agencję nieruchomości to jest firmą, która reprezentuje właściciela nieruchomości i poszukuje dla niego chętnego, który zgadza się zapłacić za nieruchomość ustaloną cenę. Agencje nieruchomości nie nabywają nieruchomości na własny użytek, a występując w imieniu sprzedającego pobierają za usługi pośrednictwa prowizję. 

400;”>Firma skupiająca nieruchomości dysponuje własnymi aktywami i pieniędzmi dzięki czemu nie musi oczekiwać na pozytywną decyzję z banku w sprawie kredytu co pozwala jej dokonać zakupu nieruchomości szybko i sprawnie. Jeżeli sprzedający jest w posiadaniu kompletu dokumentów koniecznych do sporządzenia umowy notarialnej wówczas skup nieruchomości ma możliwość umówienia notariusza i dokonania transakcji. 

Dodatkową przewagą skup mieszkań nad agencją jest szybkość podpisania umowy notarialnej i zrealizowania zamierzonego przez sprzedającego celu, jakim jest sprzedaż nieruchomości. Agencja nieruchomości nie gwarantuje możliwości błyskawicznego podpisania umowy, bo jako pośrednik nie ma wpływu na to, kiedy pojawi się chętny nabywca nieruchomości.

Dość istotną różnicą między skupem nieruchomości, a agencją jest także to, że skupy oferują wyższą cenę, rynkową cenę nieruchomości, a w ramach transakcji oferują pomoc prawną oraz pomoc w związku ze skompletowaniem dokumentów wymaganych przez notariusza. Agencje nieruchomości natomiast ustalają wysoką cenę nieruchomości, zawierającą najczęściej prowizję za pośrednictwo co wydłuża czas realizacji transakcji i zmniejsza szanse na znalezienie kupca. 

Agencja nieruchomości przy sprzedaży danego lokum najczęściej ogranicza się do robienia zdjęć i wystawienia ogłoszeń w lokalnej prasie oraz na portalach ogłoszeniowych. Niestety dla sprzedającego nie jest to korzystne z uwagi na czas oczekiwania, który może wynosić od kilku do kilkunastu miesięcy, co jednocześnie powoduje konieczność ponoszenia opłat związanych z utrzymaniem nieruchomości np. konieczność płacenia czynszu. Dla klienta nie jest to korzystny sposób na sprzedaż. Kiedy zależy nam na szybkiej sprzedaży nieruchomości, powinniśmy skorzystać z oferty skup udziałów, bowiem będziemy mieć pewność, że po ustaleniu ceny niezwłocznie sprzedamy nieruchomość i uzyskamy pieniądze ze sprzedaży.

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

ZADZWOŃ