jak szybko sprzedać mieszkanie w warszawie

Szybka sprzedaż mieszkania w Warszawia – jak to zrobić?

Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?

Zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym popyt na mieszkanie wciąż jest na wysokim poziomie. Jest to idealna sytuacja dla osób chcących sprzedać swoją nieruchomość. Rynek wtórny nieruchomości w Warszawie jest jednym z najbardziej rozwijającym się w Polsce. Aby dobrze sprzedać mieszkanie należy przygotować atrakcyjną ofertę w internecie, a będziemy mieli pewność, że szybko znajdziemy potencjalnego klienta.

Realna wycena nieruchomości to podstawa

Przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż musimy realnie wycenić naszą nieruchomość. Często zawyżamy cenę, aby podczas negocjacji z ewentualnym nabywcą można było ją odpowiednio obniżyć. Nie zawsze takie praktyki sprawdzają się, ponieważ większe prawdopodobieństwo sprzedaży nastąpi w momencie, kiedy cena będzie zachęcająca, a nie odpychająca. Jednak każdy sprzedający dąży do tego, aby kwota jaką uzyska za mieszkanie była satysfakcjonująca. Warto zapoznać się z realiami rynku, na którym znajduje się nasz lokal. Istotne jest również, aby poznać konkurencyjne oferty z podobnymi parametrami i standardzie oraz te, które znajdują się w naszej okolicy.

Jeżeli sami nie potrafimy odpowiednio wycenić naszego mieszkania, zawsze można zwrócić się o pomoc do profesjonalnego rzeczoznawcy lub pośrednika sprzedaży nieruchomości. Jednak sprzedający nie może i nie chce czekać w nieskończoność. Im dłużej trwa proces sprzedaży, tym większe są koszty stałe typu: czynsz, podatki, które generuje nawet niezamieszkałe mieszkanie. Nasz skup mieszkań w Warszawie posiada dużą wiedzę w zakresie oszacowania wartości mieszkań w zależności od dzielnicy, a nawet bloku. Tak więc, przed rozpoczęciem sprzedaży należy dobrze wszystko zaplanować i działać taktycznie, aby transakcja jak najszybciej skończyła się sukcesem.

Samodzielna sprzedaż mieszkania czy z biurem nieruchomości?

Planując sprzedaż mieszkania w Warszawie, często zastanawiamy się, czy sprzedać je samodzielnie, czy za pośrednictwem biura nieruchomości. Najczęściej prywatne ogłoszenia w prasie i na portalach internetowych cechuje wysoki odsetek rezygnacji ze złożonych ofert. Oznacza to, że wiele osób zgłasza chęć zakupu wielu nieruchomości, aby je sobie „zarezerwować”, a następnie wybierają tylko jedną, najlepszą dla siebie opcję. Sprzedający, mimo wcześniejszych deklaracji, że klient jest zainteresowany, pozostaje z niczym. Skorzystanie z biura sprzedaży nieruchomości w Warszawie jest pod tym względem bezpieczniejsze i korzystniejsze dla sprzedającego. Wiele osób szuka mieszkań, choć nie zawsze chcą oni kupować je bezpośrednio od właścicieli. Przez to, że ceny nieruchomości są dość wysokie, klienci stali się bardziej ostrożni i najczęściej korzystają z biur nieruchomości. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zakup nieruchomości często oznacza uwiązanie się wieloletnim kredytem. W tej sytuacji nie ma mowy o brawurowym podejściem do sprawy, gdyż chodzi tu o poważne kwoty. Dlatego ze sprawą sprzedaży mieszkania warto zwrócić się chociażby do naszej firmy Maxi Nieruchomości, która zna doskonale wszystkie realia funkcjonujące na rynku nieruchomości w Warszawie.

Obowiązki agenta nieruchomości

Na początek agent nieruchomości zajmuje się wyceną wartości lokalu, która może nieco się różnić od tej, jaką początkowo zakłada właściciel. Posiada on wysoką wiedzę dotyczącą rynku, dlatego właściciel nieruchomości nie powinien jej podważać. Obiektywnie wyceni mieszkanie bez emocjonalnego stosunku, którym często kieruje się sprzedający.

Kolejną istotną sprawą jest to, że Agent zna profil klientów i jest w stanie stworzyć obraz osoby, która może być zainteresowana konkretnym lokalem. Biorąc pod uwagę, jakie wymagania i oczekiwania mają klienci, dokładnie wie, jakie ewentualnie wprowadzić zmiany w wystroju lub wyposażeniu, które w ogromnym stopniu wpływają na cenę i szybkość znalezienia klientów. Profesjonalny broker nieruchomości z Warszawy pomoże dostosować lokal do panujących w danym miejscu standardów. Istotne przy tym jest ustalenie grupy docelowej, do której kierujemy ofertę – inaczej urządza się bowiem mieszkania dla studentów, a inaczej wysokiej klasy apartamenty dla biznesmenów. W identyfikacji potrzeb poszczególnych grup klientów pomoże pracownik agencji sprzedaży nieruchomości z Warszawy i warto wdrożyć jego sugestie, aby sprzedać mieszkanie szybciej i z większym zyskiem.

Profesjonalne agencje nieruchomości w Warszawie często organizują tzw. dni otwarte. Są one potrzebne do tego, aby potencjalni nabywcy, w jednym terminie, mogli obejrzeć mieszkanie. Na miejscu spotkają wykwalifikowanego pracownika, który będzie w stanie udzielić im wszystkich koniecznych do podjęcia decyzji o zakupie informacji. Właściciel mieszkania, który chciałby zorganizować we własnym zakresie takie dni otwarte, całe przedsięwzięcie wiąże się z koniecznością wygospodarowania dodatkowego czasu i rozesłania informacji, z nadzieją, że dotrą one do właściwych osób. Biuro nieruchomości z Warszawy zrobi to o wiele skuteczniej, a pracownicy wyszkoleni w sposobach perswazji i prezentacji dużo lepiej przedstawią atuty lokalu niż właściciel.

Agent nieruchomości dokładnie przeprowadza weryfikację klientów. Osoby, które chcą sprzedać mieszkanie, muszą udokumentować, iż jest ono wolne od wad prawnych, które sprawiłyby, że taka nieruchomość nie może zostać wystawiona na sprzedaż, tak i kupujący muszą się odpowiednio zaprezentować. Tuż przed podpisaniem umowy kupujący powinien wylegitymować się stosownymi dokumentami, między innymi potwierdzającymi ich tożsamość, ponieważ tylko w takiej sytuacji można sporządzić całą dokumentację kupna.

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

ZADZWOŃ