zadluzone-mieszkanie-sprzedaz-2020

Jakie są szanse na sprzedaż zadłużonego mieszkania?

zadluzone-mieszkanie-sprzedaz-2020

Kiedy wpadniemy w spiralę długów mieszkaniowych, których nie jesteśmy w stanie spłacić, ostatecznym rozwiązaniem może okazać się sprzedaż zadłużonego mieszkania.

Zazwyczaj zadłużone nieruchomości są to te, które nie można sprzedać, gdy zadłużenie przekracza wartość rynkową nieruchomości oraz te, których wartość jest większa niż kwota zadłużenia – sprzedaż jest możliwa.

Przy przyjęciu oferty z długiem, najważniejszym aspektem są wpisy w księdze wieczystej, gdyż może się okazać, że istnieją jeszcze inne długi lub zobowiązania finansowe. Co więcej, czysta kartoteka lub ujawnienie ukrytych zobowiązań chroni dłużnika przed ewentualnymi kolejnymi roszczeniami.

Niewiele jest agencji skupiających nieruchomości, które w profesjonalny sposób zajmują się oddłużaniem, niektóre jednak celują w takim rodzaju działalności. Jednakże, aby tego dokonać potrzeba lat doświadczenia w branży. Oddłużanie to rozwiązanie przerywające pętlę kolejnych i „coraz to nowszych” pożyczek.

Do sprzedaży zadłużonego mieszkania może dojść w przypadku długów powstałych poprzez niezapłacony czynsz, zaciągnięte kredyty hipoteczne oraz pożyczki. Zazwyczaj biuro nieruchomości lub agent zajmują się wszelkimi formalnościami z tym związanymi oraz notariuszem, mogą także zaproponować wynajem lub zamianę. Do nas jednak należy zadbanie o to, aby sprzedażą zadłużonego mieszkania zajęli się ludzie, do których mamy zaufanie.

Na czym polega sprzedaż współwłasności nieruchomości?

Sprzedaż współwłasności nieruchomości może odbywać się poprzez jednoczesne zbycie udziałów wszystkich współwłaścicieli jednemu nabywcy, jak też indywidualne zbycie udziałów poszczególnych współwłaścicieli. Jeżeli chodzi o drugą opcję przydatna będzie treść art. 198 k.c.:, która mówi o tym, że każdy  ze współwłaścicieli może rozporządzać swoim udziałem bez zgody pozostałych współwłaścicieli. 

Uprawnienie przewidziane w tym przepisie nie jest uzależnione od woli współwłaścicieli. Nie może zostać przez nich wyłączone bądź ograniczone, ponieważ zgodnie z treścią art. 57 k.c.:

  • 1. Nie można przez czynność prawną wyłączyć ani ograniczyć uprawnienia do przeniesienia, obciążenia, zmiany lub zniesienia prawa, jeżeli według ustawy prawo to jest zbywalne. §2. Przepis powyższy nie wyłącza dopuszczalności zobowiązania, że uprawniony nie dokona oznaczonych rozporządzeń prawem. 

Ze względu na to, że nabywca udziału zastępuję miejsce zbywcy, automatycznie staje się współwłaścicielem w takiej części jaką nabył od zbywcy (możliwym jest zbycie ułamkowej części przysługującego udziału). Należy podkreślić, że chodzi tutaj o zbycie udziału, a nie o zbycie wyodrębnionej fizycznie części.

Jeśli chodzi o zbycie udziałów w nieruchomości mają tu zastosowanie ogólne zasady dotyczące zbywania nieruchomości. Wymagana jest więc forma aktu notarialnego i istnieją pewne ograniczenia, wynikające chociażby z ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, czy ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców.

W jaki sposób można szybko sprzedać mieszkanie?

Zdarzają się się sytuacje, gdzie osoby posiadające jakąś nieruchomość np. mieszkanie wpadają w kłopoty finansowe i muszą się go pozbyć. Nie należy to jednak do łatwego zadania, ponieważ chcąc znaleźć kupca, należy odnowić mieszkanie lub przeprowadzić generalny remont. Jednak nie zawsze jest to możliwe ze względu na brak czasu lub pieniędzy. 

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której ludzie posiadający jakąś nieruchomość – dom, działkę czy mieszkanie wpadają w kłopoty finansowe i muszą jej się pozbyć. Nie jest to jednak proste. Bardzo często aby znaleźć kupca, trzeba odnowić mieszkanie, przeprowadzić remont domu itd. Zdarza się, że sprzedający nie ma na to czasu ani właśnie pieniędzy. Jednak nic straconego, gdyż w takich sytuacjach bardzo często przydatny jest skup nieruchomości.

Dla skupu nieruchomości szybka sprzedaż mieszkania<span style=”font-weight: 400;”> nie jest problemem. Już w przeciągu kilku dni od pierwszego spotkania z przedstawicielem firmy,  można mieć gotówkę na koncie. Zaraz po zgłoszeniu telefonicznym lub przez internet rzeczoznawca bezpłatnie wyceni wartość nieruchomości oraz zaproponuje cenę. Skup nieruchomości, działający w największych miastach oferuje ceny niższe od tych, które można uzyskać sprzedając przez pośrednika lub osobiście.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zdecydowanie zyskujemy na czasie. Jeżeli nieruchomość obciążona jest hipoteką, posiada zadłużenie, wynikłe z zaległości w opłacaniu rachunków lub jest w złym stanie technicznym i wizualnym to sprawa idealna dla skupu nieruchomości. Tego typu firmy specjalizują się w rozwiązywaniu tego typu problemów. Skup nieruchomości za gotówkę, w zamian za szybką i bezproblemową transakcję, która ułatwi sprzedającemu dalszą realizację planów, proponuje niższą cenę niż nieruchomość rzeczywiście mogłaby osiągnąć.

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

ZADZWOŃ