co-zrobic-z-uciazliwym-sasiadem-2022

Co można zrobić z uciążliwym sąsiadem

Wybierając mieszkanie lub dom, sąsiadów dostajemy niejako w prezencie, nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Mamy pewne wyobrażenia, życzylibyśmy sobie kogoś, kto jest w jakiś sposób do nas podobny, ma takie same zainteresowania, hobby, tak samo lubi spędzać wolny czas i ma zbliżoną charakterem pracę do naszej. Nie można zapominać, że my sami też się zmieniamy z czasem. Na pewnym etapie życia, lubimy towarzystwo znajomych, wspólne wieczory, pogawędki do rana. Po pewnym czasie pojawia się dziecko, i wiele rzeczy nagle się zmienia, Z racji tego że noce mamy nieprzespane, kładziemy się wcześniej spać, a popołudniu małe dzieci ucinają sobie drzemkę, niejednokrotnie razem z rodzicami. Dzieci dorastają, stają się hałaśliwe, nie mówiąc już o wieku dorastania. Pewnego dnia sami staniemy się emerytami, pragnącymi tylko ciszy i spokoju.

 

Warto przeczytać Czym jest umowa rezerwacyjna nieruchomości? Jakie są jej typy i elementy? 2022

Sąsiedzi mają oczywiście swoje życie, które w żaden sposób nie jest zależne od nas, i może nam się wydawać, że ich sposób zachowania jest dla nas uciążliwy.
Jednak są sytuacje, które nie budzą wątpliwości, że ktoś nie szanuje innych współmieszkańców domu, ulicy czy osiedla.
Uciążliwość taka, zazwyczaj związana jest z nadmiernym hałasem, generowanym w porze nocnej, lub w dzień, i nie mówimy tutaj o jednorazowym remoncie.

Innymi uciążliwościami mogą być na przykład:
– nieprzyjemne zapachy
– zadymienie pochodzące nie tylko z komina, ale na przykład też z odpalonego grilla.
– całonocne imprezy
– zapraszanie gości w późnym wieczorem, co najczęściej owocuje potem głośnymi rozmowami do rana.
– Głośne słuchanie muzyki czy oglądanie filmów, nie tylko w nocy, ale także w dzień.

Co można zrobić z uciążliwym sąsiadem?

Sposobów jest wiele, nie są jednak one takie proste do zastosowania.
Pierwszym, najskuteczniejszym sposobem jest po prostu rozmowa. Należy wytłumaczyć nie jako po dobroci, że życzymy sobie zmiany określonego zachowania. Najczęściej bowiem, taki człowiek nie zdaje sobie nawet sprawy, że jego postępowanie jest dla kogoś aż tak uciążliwe. Przykładowo, jeśli dzień w dzień puszcza głośno muzykę w dzień, to nie zdawał sobie sprawy, że ktoś za ścianą właśnie próbuje zasnąć po nocnej zmianie. Najczęściej rozmowa wystarczy, można wypracować pewnego rodzaju kompromis, czyli tak jak w powyższym przykładzie, sąsiad dalej będzie słuchał głośno muzyki, jednak w innych godzinach. W rozmowie należy dążyć właśnie do kompromisu, sąsiad nie może odczuć, że problem leży tylko po jego stronie, a my go pouczamy i każemy zmienić jego przyzwyczajenia. Może to odczytać jako atak na swoją osobę, połączoną z groźbą, że w przypadku nie zastosowania się do zmian, spotka go kara. W takiej sytuacji, w myśl powiedzenia że najlepszą obroną jest atak, efekt rozmowy może być przeciwny od zamierzonego. Sąsiad będzie chciał pokazać, kto tu rządzi, puści wobec tego jeszcze głośniej muzykę, tak na prawdę tylko po to, żeby wprawić osobę, która mu zwróciła uwagę, w złość.

 

Może cię zainteresować Zapłata podatku PCC – jak wygląda w 2022r

W ostatnich latach często pada pytanie o podatek PCC czym jest i kto go płaci?

Co zrobić jednak w sytuacji, kiedy nasza szczera rozmowa z sąsiadem trafiła na jego zobojętnieje czy niechęć. Mimo naszych próśb, nie zmienia swojego zachowania, staje się ono jeszcze bardziej dokuczliwe dla nas. W takiej sytuacji, wielu z nas, może chcieć postąpić w myśl kolejnego powiedzenia – jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Jeśli ty mi nie dajesz spać, słuchając głośnej muzyki, to zobacz jak to jest, jeśli ja ją tak głośno puszczę w porze, kiedy wiem czy ty odpoczywasz. Na jaki efekt możemy liczyć? No cóż, możliwością są dwie, pierwsza – sąsiad zauważy, że rzeczywiście takiej zachowanie jest uciążliwe, że to słychać, że przeszkadza, że nie można w takich warunkach, spać odpoczywać, czy po prostu mieszkać. Druga możliwość jest niestety taka, że sytuacja jeszcze mocniej się zaogni i wejdziemy z sąsiadem w długi permanentny konflikt, w wyniku którego albo nabawimy się nerwicy, albo, dla własnego zdrowia psychicznego, będziemy musieli się wyprowadzić.

Co zrobić z uciążliwym sąsiadem? Ostatnim sposobem, zwykle bardzo skutecznym, jest powiadomienie odpowiednich służb takich jak straż miejska czy policja, która może dać ostrzeżenie lub nałożyć mandat karny na niesfornego sąsiada.

Wioleta Szczudlińska to doświadczony specjalista od nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w branży. Zawsze gotowa do pomocy, Wioleta zawsze stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swoich klientów.

Jej szeroka wiedza na temat rynku nieruchomości pozwala jej pomóc klientom w znalezieniu idealnej nieruchomości, która odpowiada ich potrzebom i wymaganiom. Jest w stanie skutecznie negocjować ceny, aby zapewnić swoim klientom najlepsze warunki transakcji.

Wioleta jest również znana z doskonałych umiejętności komunikacyjnych i empatii, co pozwala jej na budowanie trwałych relacji z klientami. Dzięki temu, że zawsze stara się zrozumieć potrzeby klientów, potrafi dopasować najlepsze rozwiązania, które są zgodne z ich oczekiwaniami.

Jej podejście do pracy jest zawsze profesjonalne i skoncentrowane na zaspokojeniu potrzeb klientów. Wioleta Szczudlińska to wybitny specjalista od nieruchomości, który jest gotowy do pomocy klientom w każdej kwestii związanej z rynkiem nieruchomości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

ZADZWOŃ